Tvorivé zvieratká z recyklovaného kartónu

Tvorivé zvieratká z recyklovaného kartónu

Od Babysits
3 min čítania

Recyklovaný kartón je zábavný a všestranný materiál, ktorý máme všetci tendenciu niekam doma odkladať. Takže miesto toho, aby ste ho vyhodili do koša na recykláciu, prečo z neho radšej niečo pekné nevytvoriť? Pripravte deti, vytiahnite farby a zapojte svoju kreativitu!

Učenie detí o rovnováhe nášho citlivého ekosystému je veľmi dôležité. Aby sme vám pomohli začať rozhovor s vašimi deťmi, vytvorili sme tieto zábavné kartónové zvieratká, ktoré si môžete vyrobiť aj vy! Prečo nespojiť zábavu a učenie zatiaľ čo si budete vytvárať svoje vlastné divoké zvieratá?

Kartónové výtvory pre deti

Na začiatok vám budú stačiť nožnice, ceruzka a kartón. Ak viete, aké zviera by ste chceli vytvoriť, môžete najskôr nakresliť jednoduchý obrys na kartón. Nemusíte byť príliš vyberavý, pretože podrobnosti môžete pridať neskôr trochou farby!

Výtvory pre deti

Ide o to, aby vaše tvary boli super jednoduché! Vytvorili sme tvary zvierat, ktoré len voľne predstavujú divoké zvieratá, a potom sme vytvorili nohy v tvare písmena „U“, ktoré môžete zasunúť na miesto pomocou dvoch štrbín, ktoré sme vyrezali do každého tela.

Kartónový výrez

A teraz je čas maľovať! Použili sme akrylovú farbu vo farbách, ktoré zodpovedajú prirodzenému vzhľadu zvierat. Samozrejme, ak chcete veci trochu okoreniť a vytvoriť fialového slona alebo modrú žirafu, smelo do toho! Po zaschnutí základných náterov môžete so štetcom s tenkými štetinami pridať všetky tie zábavné detaily, ako sú škvrny žirafy.

namaľované výrezy

Akonáhle svoje kartónové zvieratá namaľujete a dáte im dostatok času na vysušenie, môžete ich nakoniec poskladať pre finálny výsledok!

kartónové tvorenie

A tadá! Za chvíľu budete mať stádo divokých zvierat. Títo chlapáci vyzerajú skvele, keď sú rozostavaní na poličke vedľa detských kníh, alebo dokonca navlečení za šnúrku ako ozdoba.

kartónový zvierací výtvor

Páčilo sa vám toto tvorenie? Zoznámte sa s našimi ďalšími tvorivými projektmi, aby ste pre deti našli ďalšie skvelé nápady!

A nezabudnite sa s nami podeliť o svoje výtvory na Instagrame! Označte @babysits a pochváľte sa svojimi divokými zvieratami.