Čo to znamená, keď niekto poskytne preukaz totožnosti?

Chceme, aby ste si boli istí, že ľudia na Babysits sú tým, za koho sa vydávajú.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je nechať používateľov poskytnúť preukaz totožnosti. Môže to byť pas, občiansky preukaz, vodičský preukaz atď.

Ak je pri rodičovi alebo opatrovateľke uvedené „Preukaz totožnosti poskytnutý“, znamená to, že táto osoba úspešne pridala preukaz totožnosti. Pomáha nám to udržiavať Babysits v bezpečí, bojovať proti podvodom a omnoho viac.

Je pridanie preukazu totožnosti bezpečné?

Vaše ID bude spracované v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov a po dokončení overenia nebude uložené. Nech už je dôvod akýkoľvek, vaše ID nebude nikdy zdieľané s nikým iným, kto používa službu Babysits, ani s akoukoľvek treťou stranou.

Ako sa kontroluje preukaz totožnosti?

Používatelia získajú obrázky svojich fyzických dokladov totožnosti pomocou fotoaparátu svojho počítača alebo mobilného telefónu a pošlú ich do služby Babysits. Strojové učenie sa pokúša identifikovať, či je pridaný dokument autentický.

Ďalej si používatelia musia urobiť selfie. Slúži na overenie toho, či sa tvár na preukaze totožnosti a selfie zhodujú.

Nakoniec skontrolujeme, či sa selfie zhoduje s profilovou fotkou používateľa.

Dokončenie tohto procesu nie je podporením žiadneho rodiča alebo opatrovateľky, nezaručuje nikoho totožnosť a nie je zárukou, že interakcia s nimi bude bezpečná. Vždy postupujte podľa svojho najlepšieho úsudku a riaďte sa našimi bezpečnostnými tipmi.