Podvodníci a podvody

Podvodníci a podvody

K zneužitiu identity dochádza, keď niekto neoprávnene použije vaše osobné údaje. Babysits vaše osobné údaje nikdy nepožaduje. Ak by neznámy používateľ požadoval vaše osobné údaje, okamžite nám to prosím nahláste, pretože by mohlo ísť o pokus o podvod.

Ako môžete zabrániť podvodom ako používateľ?

  1. Neposkytujte informácie o sebe iným používateľom, ktorých dobre nepoznáte alebo ktorým nedôverujete. Buďte opatrní pri osobných údajoch, ako sú napríklad údaje z pasu, e-mailové adresy, telefónne čísla, životopisy atď.
  2. Ak vás osloví organizácia, mali by ste sa o nej najskôr dozvedieť viac. Ak nemôžete nájsť o organizácii informácie, mali by ste si dávať pozor, môže ísť o podvod.
  3. Nikdy neprevádzajte peniaze niekomu, s kým ste sa nikdy nestretli, a nikdy peniaze neprijímajte od niekoho pred ukončením opatrovania. V takom prípade ide takmer vždy o podvod.
  4. Dajte si pozor na smutné príbehy. Môže to byť napríklad príbeh o zosnulom partnerovi. Podvodníci sa môžu často pomocou takýchto príbehov pokúsiť zahrať na vaše city a presvedčiť vás, aby ste im previedli peniaze.
  5. Pred prvou rezerváciou sa vždy stretnite. Uistite sa, že úvodné stretnutie je na verejnom mieste. Môžete tak ľahko odísť, ak sa nebudete cítiť bezpečne.
  6. Buďte obozretní, ak používateľ volá anonymne alebo zo zahraničného telefónneho čísla. Väčšina používateľov má miestne číslo.
  7. Neprevádzajte peniaze prostredníctvom neznámych platobných aplikácií. Podvodníci často používajú falošné platobné aplikácie, ktoré vedú na falošnú stránku, aby zistili bankové údaje obetí.
  8. Nikdy neprijmite prácu od osoby, ktorú ste predtým nestretli. Skutočné rodiny sa s vami budú chcieť stretnúť a urobiť s vami osobný pohovor predtým, než vás príjmu.
  9. Nikdy neplaťte za kontrolu spoľahlivosti a nepoužívajte službu na kontrolu spoľahlivosti osôb, ktorú nepoznáte. Za týmito službami môžu stáť podvodníci sami a môžu tak ukradnúť vaše peniaze alebo v najhoršom prípade ukradnúť vaše osobné informácie.
  10. Dôverujte svojim inštinktom. Ak sa niečo zdá byť príliš dobré na to, aby to bola pravda, asi je to tak. Ak máte stále pochybnosti o spoľahlivosti osoby, neváhajte nás kontaktovať. Radi za vás skontrolujeme profil používateľa a poradíme vám.

Myslíte si, že ste sa stali obeťou podvodu?

Ak si myslíte, že ste sa stali obeťou podvodu, okamžite nám to oznámte. My potom môžeme zablokovať účet príslušnej osoby a zabrániť tak ďalšej podvodnej činnosti.

Podajte oznámenie na polícii. Odporúčame vám vždy podať oznámenie na polícii, ak máte podozrenie, že ste sa stali obeťou zneužitia identity.

Zákaznícky servis